skip to Main Content

Svetainė yra svarbiausia erdvė visame name ar bute kurioje praleidžiame didžiąją dalį laisvo laiko. Todėl labai svarbu, kad tai būtų jauki ir patogi aplinka. Kuriant savo svetainės interjerą pirmiausia nuspręskite kaip erdvėje norėtumėte išdėstyti baldus. Tai žinodami galėsite suplanuoti elektros išvedžiojimą, pasirinksite vietas rozetėms. Apšvietimas gali būti ne tik sumanus būdas į harmoningą, patogią erdvę, bet ir praskaidrinti nuotaiką. Jauki, šilta ir gerai apšviesta, bet ne ryški ir triukšminga svetainė turi būti pačiame erdviausiame ir gražiausiame būsto kambaryje.

Kuriant interjerą nepamirškite ir smulkmenų, pavyzdžiui, paveikslų – jei juos planuojate kabinti ant sienos, jiems taip pat reikės apšvietimo. Lygiagrečiai planuokite ir kokias interjero spalvas pasirinksite, kokių formų ir spalvų bus baldai, kuo bus dengiami langai (užuolaidos, roletai, markizės) ir pan. Visose svetainėse yra bent vienas objektas į kurį nukrypsta visų akys. Visi taškai, kurie yra jūsų vizualiniai centrai, turi būti išdėstyti skirtingose svetainės dalyse, kad neužimtų vienas kito erdvės, nes priešingu atvejų jie nebus pastebėti atskirai. Jei vienoje vietoje mėgstate demonstruoti galybę smulkmenų, jų gausa galite užgožti kitą, vertingesnį, funkcionalų elementą, todėl stenkitės atidžiai pažvelgti į tai, ką ir kaip išdėstyti svetainėje, kad atrodytų, jog viskas yra savo vietoje ir viskuo galima patogiai naudotis, o visuma atrodo kaip užbaigta ir lakoniška erdvė.

Atkreipkite dėmesį, kad vaikščiodami po kambarį jaustumėtės patogiai. Sėdėjimui skirtus baldus geriausia išdėstyti U forma. U formos pavyzdys – sofa ir du foteliai ar kėdės. Toks išdėstymas leidžia visiems bendraujantiems žmonės gerai matyti ir girdėti vienas kitą. Siūloma vengti baldų statymo prie sienų, jas vertėtų paveikslais ar nuotraukomis, o pačius baldus geriau atitraukti. Tai yra praktiška kadangi galima daug lengviau valyti dulkes ir kitus nešvarumus. Siekiant, kad kambarys atrodytų proporcingai kiekvienam baldui raskite porą. Panašių dydžių ir spalvų abipus sofos ar šalia fotelių statomi staleliai papildys vienas kitą. Dvi nederančias kėdes apmuškite vienodu audiniu, tačiau atkreipkite dėmesį, kad jos būtų panašaus dydžio ir aukščio.

Atlikti darbai
Large Lacquered White Oak Wood Closet Shelving Units With Cubical Shoe Racks
Turite klausimų? Parašykite!

Back To Top